24. srečanje Sekcije socialne pedagoginje in pedagogi v šoli

Tokratno 24. srečanje po vrsti, ki je potekalo 13. 3. 2023, smo izvedli v sodelovanju z IC Pika.

Socialne spretnosti so področje, ki nam je »pisano na kožo«. Z njimi se pri našem delu vsakodnevno srečujemo. V odboru SSPŠ smo bile res vesele, da se je na naše vabilo po tem, da obnovimo in nadgradimo znanje, ki ga že imamo, odzvalo toliko udeleženk, nekatere tudi iz res precej oddaljenih krajev.

Sara Marn, psihologinja iz IC Pika, nam je razložila razvoj socialnih spretnosti po obdobjih, nam predstavila več načinov ocenjevanja socialnih spretnosti in z nami delila tudi pripomoček za oceno socialnih spretnosti učenca, skupaj s smernicami za načrtovanje oblik pomoči. Izobraževanje, ki je bilo, poleg teoretične podpore, tudi praktično in delavniško nastavljeno, je bilo razgibano in dobro strokovno pripravljeno. Vsebine so bile uporabne tako za udeleženke, ki delajo v šolski svetovalni službi, kot tudi za tiste, ki so izvajalke dodatne strokovne pomoči.

Vzdušje je bilo zelo sproščeno in prijetno, med sabo smo podelile veliko različnih izkušenj, primerov, nasveto… Ugotavljale smo, kako veliko nam pomenijo naša skupna druženja. Domov smo, tako kot velikokrat po naših srečanjih, odhajale z novim elanom, zagnanostjo in idejami za nadaljnje delo. 

Pišite nam in povežite se

V ZZSP si želimo čim več komunikacije z in med člani, pa tudi z vsemi ostalimi, zainteresiranimi za socialno pedagoške teme.

  • Bi se morda z veseljem udeležili kakšnega izobraževanja na določeno temo?
  • Bi se želeli vključiti v katero od aktivnosti ali biti njen nosilec/nosilka?
  • Pogrešate kakšno vsebino v biltenu ali na spletni strani?
  • Imate mnenje o kakšni temi, ki zadeva socialno pedagogiko, in bi ga radi podelili z ostalimi?
  • Bi nam radi kaj sporočili?

Pišite nam! Poštni predal, kjer pričakujemo vašo pošto: info@zzsp.org

Ali nas poiščite na FB strani in v FB skupini.

Donacija dohodnine

Državljani imamo sorazmerno malo nadzora nad porabo denarja, ki ga vplačamo v državno blagajno v obliki davkov. Vsak, ki oddaja dohodninsko napoved v Sloveniji, pa ima po zakonodaji možnost, da usmerja 1 % dohodnine tako, kot želi sam.

Na člane in vse, ki spremljate naše delo, se obračamo s prošnjo, da nam podarite svoj 1 % delež dohodnine, kot vam to omogoča država. To lahko storite tako, da izpolnete obrazec (ali namero sporočite preko sistema eDavki) in ga posredujete davčnemu uradu.

Za izpolnjevanje potrebujete naslednje podatke: Združenje za socialno pedagogiko, davčna številka 57411832 in delež dohodnine, ki ga želite nameniti.

Hvala!